Season canceled

12 Mai
2019

Závěr ELL sezóny 2018/19

Dne 11.05.2019 skončila turnajem dívek v Mostě sezóna 2018/19. Tento turnaj byl finálovým vyvrcholením první sezóny dívek a  současně ukončil i  druhou sezónu v mužské kategorii.

Pro pořadatele a kluby skončila uplynulá sezóna velkým úspěchem. Vyjádřeno v číslech se ve třech věkových kategorií chlapců  a dvou věkových kategorií děvčat prezentovalo 15 českých a saských klubů, především z Euroregionu Elbe - Labe.Během 18 hracích dnů se konalo 86 zápasů na čtyřech místech a sice v Lovosicích, Mostě, Míšni a Drážďanech. V průběhu všech hracích dní byli hráči a hráčky aktivní asi 2000 krát a byli jsme schopni zaznamenat celkem asi 2500 diváků.

Během celé sezóny jsme viděli zajímavé a velmi kvalitní zápasy ve všech věkových kategoriích, které byly pro všechny sportovce a sportovkyně navíc i zábavné. Zpětná vazba od všech trenérů o výkonu a výkonnosti družstev byla veskrze pozitivní.  Boje o medaile a umístění byly tvrdé, ale spravedlivé. Žádný z klubů neovládl ligu ve všech kategoriích.Na tomto místě bychom chtěli ještě jednou pogratulovat všem vítězům skupin:

kategorie chlapci B - HSV Dresden e.V.
kategorie chlapci C - HSG Freiberg e.V.
kategorie chlapci D - TJ Lokomotiva Louny
kategorie dívky C - SG Rödertal / Radeberg
kategorie dívky D – Koweg Görlitz

Kromě několika menších organizačních obtíží byli kluby a organizátoři s průběhem velmi spokojeni. Nyní je důležité zhodnotit získané zkušenosti a začlenit  výsledek do plánování a realizace nadcházející sezóny. Děkujeme organizátorům utkání Lence Toužimské z Lovosic, Andreasi Bauerovi z Handball Elbland e.V. a Franku Lessauovi z HSV Dresden e.V. Naše zvláštní poděkování úřadům EU v Drážďanech a Ústí nad Labem za komplexní poradenství a poskytování finančních prostředků,díky kterým byla celá soutěž finančně zajištěna.Plánování pro sezónu 2019/20 již začalo. Poprvé se v soutěži  připojí k ostatním kategoriím i chlapecká kategorie minižáci. Do konce července obdrží všechny zúčastněné týmy informace o hracích dnech a pravidlech nového ročníku.  I když nám do začátku nového ročníku  zbývá ještě nějaký čas, přejeme všem účastníkům zasloužený odpočinek po konci sezóny, příjemnou dovolenou a dobrou přípravu na sezónu další.